#126 18 urodziny - krok w dorosłość

Witajcie!
 W dzisiejszym poście chciałabym poruszyć temat,który mnie w dużej mierze dotyczy,gdyż za miesiąc z niewielkim haczykiem (03.04) dołączę do "grupy" osób pełnoletnich.

Sama od dłuższego czasu się dziwię,że czas tak szybko leci,dopiero co stałam przed wyborem szkoły średniej,która poniekąd zaważy o mojej przyszłości,zawodzie,itp.
Urodziny dla rodziny będę wyprawiała 09.04,a dla znajomych 16.04,z racji tego,że urodziny mam praktycznie kilka dni po zakończeniu Wielkanocy - moje (nie)szczęście.
 Z mojej klasy wraz ze mną 3 kwietnia urodziny mają 3 osoby - ja,Klaudia oraz Marysia,z czego ja jestem "najmłodsza",bo urodziłam się ok. godz. 18:15.

   


Nie mam jeszcze pomysłu jak będzie wyglądał mój tort na urodzinach - czy będzie tradycyjny,czy jakiś "udziwniany" jak na zdjęciu wyżej.
Prawdopodobnie w połowie marca będę przeglądać oferty i ewentualnie jakiś się zamówi,np. w Meryku czy innej cukierni.
A Wy jakie mieliście torty?

Kolejną dość istotną rzeczą przy organizacji urodzin są zaproszenia.
Moje wyglądały tak :

   Początkowo miałam mieć zamawiane z internetu,lecz ze względu na to,że rodzicom nie śpieszyło się z zamówieniem ich musiałam zakupić je na miejscu w pobliskiej kwiaciarni.
 Te zaproszenia zakupiłam dla znajomych,a dla rodziny zakupię w tym lub następnym tygodniu.

  Kilka dni temu,gdy wracałam ze szkoły zaszłam do ratusza (moja szkoła znajduje się zaraz przy Rynku)po wniosek na wydanie nowego dowodu osobistego,ten który mam obecnie jest tymczasowy na 5 lat.
Sam wniosek złożę dopiero w marcu,ponieważ muszę zrobić zdjęcie.

  
 Przez cały rok będę może na kilku (jeśli dobrze pójdzie) 18-nastkach,pierwsza będzie mojej znajomek,którą organizuję wraz z 3 innymi,mam nadzieję,że wszystko dobrze pójdzie z organizacją i urodziny wypalą.

A Wy jakie macie pomysły na prezent na 18-te urodziny? 
 

Komentarze

 1. Osiemnastki, kiedy to było! Tyle lat do tyłu, że aż trudno sobie przypomnieć pewne fakty. Tort miałam zwyczajny, żaden wymyślny. Zaproszenia hmm nie pamiętam zupełnie! Organizowałam urodziny dla rodziny i znajomych na wynajętej sali i miło wspominam ten dzień :) Byłam także na kilkunastu osiemnastkach i zawsze dużo się działo :)
  Co do prezentów to w moich czasach (ha ha brzmi jakbym miała już z 50. lat) były modne zabawne kartki urodzinowe, ozdoby z osiemnastu przedmiotów (prezerwatyw, słoników na szczęście, lizaków, itd.). Ja otrzymałam trochę biżuterii, takie osiemnaście słoników, zestaw filiżanek, erotyczne karty do gry i mnóstwo kwiatów. Dowód wyrobiłam, ponieważ nie miałam tymczasowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę już teraz wszystkiego najlepszego w pełnoletnim życiu i udanej imprezy urodzinowej :)

   Usuń
 2. Udanego planowania osiemnastki i udanej imprezy :)!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tort musiał być smakowity :) Świetnie wygląda!
  http://justine-juustine.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga